vejhost VorlovaIch Maximilian Quidobald dess Key. Röm. Reichss Graff von Martinicz Herr auff Hagenssdorff, Witschitz, Köttersdorff vndt Lautkow, dero Röm. Key. auch Röm. vndt Hungerischen König. May. würcklicher Cammerrer. Ihne auff nachbarliches Ersuchen vndt Bitten der hoch vndt wohl geborner Frauen Frauen Eusebia Barbara, Graffin von Milesimo, geborner Graffin von Zdar, Frauen auff Paczow, Czechtitz, Krzisaudow, Tachlowitz vndt Rothen Augezd, meine zum meinen Gueth Lautkow geherige vndt in der Stadt Horzepnik gebührtige Vnterthanin Margaretha des Johann Worel Se. nachgelassene Tochter, der Vnterthänigkeit, mit welcher Sie mier Verbunden gewessen, los losse, vndt solche Vermeg diesses sambt aller Ihrer jezt vndt ins künfftige hobender Erbshafft, hochgedechter Frauen Graffin vor eine Vnterthanin übergebe, wessentwegen drissen Lossbrieff mit meiner eigener Handt nahmens Vnterschriefft vndt beygetruckten Petschafft bezeiget hobe; Actum Wien den 3. 9bris. 1691.

/podpis + pečeť/

Já Maximilián Quidobald... hrabě z Martinic, pán na Ahníkově, Vičicích, Kottersdorfu a Loutkově... na žádost a prosbu... paní Eusebie Barbory, hraběnky z Millesimo, rozené hraběnky ze Žďáru, paní na Pacově, Čechticích, Křivsoudově, Tachlovicích a Červeném Oujezdě... mou k mému zboží Loutkov patřící a ve městě Hořepník rozenou poddanou Markétu, pozůstalou dceru Jana Vorla, nechávám propustit z mého poddanství... a předávám ji paní hraběnce do poddanství...

Nabídka vyřazených publikací

06. 10. 2022 | Brandýs nad Labem

Nabízíme odborným i veřejným knihovnám vyřazené publikace zdarma k převzetí. Seznam knih viz zde. Publikace jsou k dispozici v knihovně OMPv. Kontaktujte, prosím, knihovnici Evu Kryškovou, mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

3. sborník k historii Lhoty

24. 06. 2022 | Brandýs nad Labem

V červnu 2022 vychází již třetí ročník sborníku "Sedm okének do dějin Lhoty". Sborník vydala Obec Lhota opět ve spolupráci s naším muzeem při příležitosti setkání rodáků v rámci oslav výročí domnělé první písemné zmínky o obci. Brožurka je zdarma k dostání na OÚ Lhota či v Oblastním muzeu Praha-východ v Brandýse nad Labem (na doptání).

Publikace o Dřevčicích

24. 06. 2022 | Brandýs nad Labem

V rámci oslav 970 let od první (domnělé) písemné zmínky o obci Dřevčice byla koncem května 2022 vydána publikace Dřevčice v kronikách a vyprávění. Společně ji vydaly Obec Dřevčice a naše muzeum. Knížku lze zakoupit v Oblastním muzeu Praha-východ v Brandýse nad Labem, Masarykovo nám. 97 nebo na Obecním úřadě Dřevčice. Cena: 300 Kč.

Studentská rodopisná práce

11. 01. 2022 | Brandýs nad Labem

Student brandýského gymnázia Jan Vacek vytvořil v roce 2021 inspirativní genealogickou (rodopisnou) ročníkovou práci, která svými zdroji těží mj. i z našeho regionu. Stáhnout si ji můžete zde.

Publikace o Zárybech a Martinovu

29. 12. 2021 | Brandýs nad Labem

Před Vánoci 2021 spatřila světlo světa rovněž stodvacetistránková publikace "Záryby a Martinov v běhu času". Společně ji vydaly Obec Záryby a naše muzeum. Knížku získáte na Obecním úřadě v Zárybech či v Oblastním muzeu Praha-východ v Brandýse nad Labem (na doptání).

Kniha o historii Kozovaz

27. 09. 2021 | Brandýs nad Labem

Ve spolupráci s naším muzeem vydal Obecní úřad ve Vyšehořovicích v září 2021 publikaci "Kozovazy. Lidé a domy od nejstarších dob do poloviny 19. století". Publikace je zdarma k dostání na OÚ Vyšehořovice či v Oblastním muzeu Praha-východ.

Při návštěvě jakékoli webové stránky je pravděpodobné, že stránka získá nebo uloží informace na vašem prohlížeči, a to většinou ve formě souborů cookie. Můžou to být informace týkající se vás, vašich preferencí a zařízení, které používáte. Většinou to slouží k vylepšování stránky, aby fungovala podle vašich očekávání. Informace vás zpravidla neidentifikují jako jednotlivce, ale celkově mohou pomoci přizpůsobovat prostředí vašim potřebám. Respektujeme vaše právo na soukromí, a proto se můžete rozhodnout, že některé soubory cookie nebudete akceptovat. Když kliknete na různé tituly, dozvíte se více a budete moci nastavení změnit. Nezapomínejte ale na to, že zablokováním některých souborů cookie můžete ovlivnit, jak stránka funguje a jaké služby jsou vám nabízeny.