Cena: 190,- Kč včetně poštovného

Odborný recenzovaný časopis zaměřený na historii území bezprostředně obklopujícího Prahu. Vychází 2x do roka. Texty jsou řazené do rubriky Recenzované studie jsou podrobeny nezávislému recenznímu řízení.

OBSAH

Recenzované studie

MRVÍK Vladimír Jakub, Z rytířů sedláky - ze sedláků rytíři.

Obec Třebovle (okres Kolín) a místní nižší šlechta a raném novověku, SVOBODA Stanislav, Nymburské a dolnoslezské hřbitovy, komparace modelových lokalit v období novověku

PÁTRA Milan, Prostituce za první republiky v Brandýse nad Labem

Materiály

DOLEJSKÝ Martin, "Jsem dychtiv činů." Vzpomínky Karla Nekováře na květnové povstání roku 1945 v Praze

VOTOUPAL Igor, Archivní fond Rodinný archiv Brzorádů, Nymburk, 1778-1872

PÁTRA Milan, Fotografka brandýského polabí Marie Hartmanová

Řezníček Michal, Základní škola T.G. Masaryka a Milovicích a její projekty

ŠIMERKA Zdeněk, Dokončená etapa obnovy věže hradu Jenštejn

ISSN:1805-3874

[form|Studie a zprávy - Historický sborník pražského okolí 8/1|190]

Výzkum zaniklého mlýna

11. 06. 2021 | Brandýs nad Labem

V rámci projektu „Staré cesty v Polabí“ se letošního roku podílíme i na výzkumu zaniklého mlýna Valcha, více viz zde.