Cena: 390 Kč včetně poštovného

Necenzurovaný přepis nalezených deníků s šokujícím odhalením posledních okamžiků druhé dvětové války ve Staré Boleslavi.

Pěkná dne svědectví  jsem četl 12. června v průjezdu radnice... Byla tam vyvěšena vyhláška, podepsaná i ruským vojenským velitelstvím: Zakazuje se prodávat ruským vojákům lihové nápoje: zakazuje se příjímání darů od nich a jakákoliv výměna mezi nimi a občanstvem, zejména předmětů denní potřeby.

Druhá výhláška oznamovala, že pro nedostatek kol zastavuje se náhrada ztracených (rozuměj: zcizených) kol. Kolo nechť si každý dobře hlídá a nenechává ho bez dozoru...Zase jsem se měl proč stydět...

Autor: Petr Enc

AOS Publishing, 2016

ISBN: 978-80-87624-34-0

[form|Čvančarovy deníky|390]

Výzkum zaniklého mlýna

11. 06. 2021 | Brandýs nad Labem

V rámci projektu „Staré cesty v Polabí“ se letošního roku podílíme i na výzkumu zaniklého mlýna Valcha, více viz zde.