Nejbližší akce

28. listopadu 2019 bude v 17:00 všem přístupnou vernisáží slavnostně otevřena výstava "Jídlo deseti staletí". Všichni jste srdečně zváni! Drobné dobové pohoštění zajištěno.

Výstavou se snažíme postihnout zajímavosti týkající se stravování lidí žijících ve středních Čechách od 10. století do současnosti. Začneme hostinou v předvečer zavraždění sv. Václava roku 935, seznámíme se s technickými novinkami jako např. vodním mlýnem, zorientujeme se v zemědělském cyklu středověkého člověka, vstoupíme do éry koření za renezance, zažijeme však též dobru strádání během třicetileté války i poslední hladomor na našem území koncem vlády Marie Terezie. Na závěr si můžeme klást otázky spojené s pestrostí současné stravy, možnostmi konzervace, dopravy, kvality.

jidlo deseti staleti