Celoroční otevírací doba

středa - neděle 10 - 12, 12:30 - 17 hod.

Vstupné

Individuální Hromadné
dospělí: 40 Kč
snížené: 15 Kč
dospělí
nad 6 osob: 20 Kč
  děti a důchodci
nad 6 osob: 10 Kč
 

rodinné: 60 Kč

Milí návštěvníci a přátelé,

vítejte na stránkách Oblastního muzea Praha-východ.

Sídlíme v centru města Brandýs nad Labem – Stará Boleslav a patříme k příspěvkovým organizacím Středočeského kraje. Jsme kulturní institucí, která zde působí již sto let.

Shromažďujeme, uchováváme a dokumentujeme sbírkové předměty, které pomáhají poznat minulost a přírodu našeho regionu, do něhož náleží oblast Brandýska a Říčanska.

Oblastní muzeum Praha-východ spravuje stálé expozice ve čtyřech objektech:

Pořádáme také řadu krátkodobých výstav pro děti i dospělé, přednášky, divadelní představení a další akce. Každý u nás najde něco zajímavého, může se poučit i pobavit a příjemně strávit svůj volný čas.

V sekci e-shop můžete on-line zakoupit naše publikace a další předměty.

Těšíme se na Vaší návštěvu a doufáme, že se Vám u nás bude líbit.

Nejbližší akce calendar
22. 06. 2017 Arnoldinovský dům
Výstava - Automata Jan Svárovský
08. 06. 2017 Arnoldinovský dům
Výstava - Dřevěné hračky
Žádné události
Aktuálně

Putování s kocourem Mikešem

Kocour Mikeš byl Středočech
Josef Lada, duchovní otec povídání o mluvícím kocourkovi Mikešovi, pocházel z blízkých Hrusic. Ve vesničce ležící v rekreační oblasti Říčanska najdete Památník Josefa Lady a jeho dcery Aleny, který spravuje Oblastní muzeum Praha-východ.
Postava kocoura Mikeše provází zájemce po památkách města Brandýs nad Labem – Stará Boleslav prostřednictvím dvou pracovních listů nazvaných Putování s kocourem Mikešem, které pro rodiny s dětmi připravili pracovníci Knihovny Eduarda Petišky a Oblastního muzea Praha-východ. Pracovní listy najdete na webu knihovny (www.knihovna.brandysnl.cz) nebo zde Boleslav a zde Brandýs. V  tištěné podobě si je můžete vyzvednout na těchto místech:

Číst dál...