Celoroční otevírací doba

středa - neděle 10 - 12, 12:30 - 17 hod.

Vstupné

Individuální Hromadné
dospělí: 40 Kč
snížené: 15 Kč
dospělí
nad 6 osob: 20 Kč
  děti a důchodci
nad 6 osob: 10 Kč
 

rodinné: 60 Kč

Milí návštěvníci a přátelé,

vítejte na stránkách Oblastního muzea Praha-východ.

Sídlíme v centru města Brandýs nad Labem – Stará Boleslav a patříme k příspěvkovým organizacím Středočeského kraje. Jsme kulturní institucí, která zde působí již sto let.

Shromažďujeme, uchováváme a dokumentujeme sbírkové předměty, které pomáhají poznat minulost a přírodu našeho regionu, do něhož náleží oblast Brandýska a Říčanska.

Oblastní muzeum Praha-východ spravuje stálé expozice ve čtyřech objektech:

Pořádáme také řadu krátkodobých výstav pro děti i dospělé, přednášky, divadelní představení a další akce. Každý u nás najde něco zajímavého, může se poučit i pobavit a příjemně strávit svůj volný čas.

V sekci e-shop můžete on-line zakoupit naše publikace a další předměty.

Těšíme se na Vaší návštěvu a doufáme, že se Vám u nás bude líbit.

Nejbližší akce calendar
09. 11. 2017 Arnoldinovský dům
Výstava - Ladova zima
23. 11. 2017 Arnoldinovský dům
Kouzlo samohracích strojků
02. 12. 2017 Arnoldinovský dům
Zdobení perníčků
Žádné události
Aktuálně

Výstava - Svět mechanické hudby aneb zlaté časy automatofonů

Ne všichni byli obdařeni talentem pro to, aby se mohli věnovat hře na hudební nástroj. Možná i kvůli tomu usilovalo mnoho konstruktérů o to, aby vytvořili speciální přístroj, který by dokázal na hudební nástroj zahrát, aniž by bylo potřeba větší míry zručnosti. Na unikátní výstavě poznáte stroje, jež pomáhaly v obživě žebráků a válečných invalidů, nebo které hrály pro potěšení v měšťanských salonech, či byly doplňovány do hodin, obrazů, fotoalb a dalších například upomínkových předmětů. Uvidíte spoustu exponátů, z Muzea Českého krasu či Muzea České hudby. Přijďte se podívat 7. 9. 2017 na vernisáž od 17:00, všichni jste srdečně zváni. Výstava potrvá do 7. 1. 2018.

Číst dál...